Bilişim ve Teknolojiler

SayTEC Siber Savunma Teknolojileri A.Ş., 2017 yılında Açık Grubu tarafından Almanya merkezli sayTEC AG firmasının Türkiye distribütörü olarak kurulmuştur. Grubun gelecek dönemdeki teknoloji yatırımlarının ilk adımını olan sayTEC, veri güvenliği, veri saklama, yedekleme ve geri dönüşünü sağlayan patentli ürünlerinin yanı sıra çoklu doğrulama yöntemiyle kimlik denetleme, yetkilendirme ve uygulama bazlı tünelleme fonksiyonlarına sahip ürünler geliştirip pazarlamaktadır.

Açık Grubu, 2018 yılında yerli ve milli ürünler üretme vizyonuyla siber güvenlik pazarında yükselen değer olan sayTEC’in yüzde 75 hissesini, şirketi klasik distribütör satış yaklaşımından çıkarıp ürün ve teknoloji geliştirme alanına yatırım yapmak hedefiyle, bünyesine katmıştır.

Ar-Ge, Ür-Ge ve üretim süreçlerini Ankara’da gerçekleştiren sayTEC AG, bir dünya şirketi olma vizyonuyla uluslararası satışlarını Almanya merkezli olarak sürdürmektedir.

Açık Grubu vizyonu doğrultusunda, IoT, Endüstri 4.0, robotik teknolojiler, artırılmış gerçeklik gibi konulardaki yatırımlarını sürdürerek faaliyetlerine devam etmektedir.

Şirketin uzun dönemdeki hedefi teknoloji alanında sürdürülebilir büyüme trendine sahip potansiyel yazılım ve yazılım/donanım ürünlerine yatırım yaparak, pazarlama ve Ar-Ge desteğiyle benzer firmaların da potansiyelini ortaya çıkarmaktır.